• Black Widow

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • SAS: Red Notice

  • Fake Famous

  • Malcolm & Marie

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • The Prom

  • Happiest Season

  • Horizon Line

  • The Empty Man

  • Over the Moon

  • Love and Monsters

  • Us Together / Samen Wij

    ★★★★★

  • Nocturne

  • Soul

  • Flashback

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Monday

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • Deep Blue Sea 3

  • Black Water: Abyss

  • Hamilton

    ★★★★★

  • #Alive

  • Feel the Beat

  • The Lovebirds

  • The Half of It

  • Trolls World Tour

  • Alone

  • The Invisible Man

  • Onward

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Underwater

  • Bombshell

  • Little Women

  • 1917

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ½

  • In the Tall Grass

    ½

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Swallow

  • Avengers: Endgame