• John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

  • High Life

    ★★

  • Outlaw King

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Border

  • The Commuter

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Only the Brave

    ★½

  • Revenge

    ★½

  • It

  • Veronica

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★

  • 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

    ★★★★

  • Land of Mine

    ★★★½

  • Beasts of No Nation

  • The Danish Girl

    ★★★

  • The Boy and the Beast

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Paul Blart: Mall Cop 2

  • Aferim!

    ★★★★

  • Theeb

  • Captain America: The Winter Soldier

  • '71

    ★★★★

  • Wadjda

    ★★½

  • War Horse

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★

  • Up

  • The Incredibles

  • The Lizard

    ★★★★★

  • Ice Age

  • Spirited Away

    ★★★★½

  • Shrek

  • Princess Mononoke

    ★★★★

  • The Lion King