• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Death to 2021

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Single All the Way

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Desperados

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Feel the Beat

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Celebrity Escape Room

    ★★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • The Paley Center Salutes Parks and Recreation

    ★★★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Dolittle

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★★★

  • Wine Country

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Pipeline

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★½