Sort by

ally has logged 82 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Edit this entry  
25
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
20
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sunshine on Leith

Sunshine on Leith

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pipeline

Pipeline

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Parks and Recreation Special

A Parks and Recreation Special

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Edit this entry