Sort by
  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Suit Yourself

    ★★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Pistol

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Andy Warhol Diaries

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The Grucifixion

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Like A Rolling Stone: The Life & Times of Ben Fong-Torres

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • CODA

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Cats

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Descendants 3

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★