RSS feed for aliciabr
  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Spaceship Earth

    ★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Dinner in America

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Downton Abbey

    ★½

  • The Goldfinch

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Chasing Happiness

  • When They See Us

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Good Omens

    ★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Oh Mercy

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Little Joe

    ★½

  • Zombi Child

    ★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★

  • Roads

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★

  • Leaving Neverland

  • O Beautiful Night

    ★★★½

  • The Miracle of the Sargasso Sea

    ★★★

  • Bauhaus

    ★★

  • Knives and Skin

    ★★★