RSS feed for aliciabr
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
Read the review Edit this entry  
30
Scream for Me Sarajevo

Scream for Me Sarajevo

2017
×
Edit this entry  
29
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Salesman

Salesman

1969
×
Edit this entry  
17
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
Edit this entry  
16
First Cow

First Cow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Primary

Primary

1960
×
Edit this entry  
09
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Drifters

Drifters

1929
×
Edit this entry  
03
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Edit this entry  
12
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Spaceship Earth

Spaceship Earth

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Coffee in Berlin

A Coffee in Berlin

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
The Edge of Heaven

The Edge of Heaven

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
RiP!: A Remix Manifesto

RiP!: A Remix Manifesto

2008
×
Edit this entry  
04
Coming Out

Coming Out

1989
×
★★★
Edit this entry  
01
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Germany: A Summer's Fairytale

Germany: A Summer's Fairytale

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Edit this entry