RSS feed for aliciabr
  • Leaving Neverland

  • O Beautiful Night

    ★★★½

  • The Miracle of the Sargasso Sea

    ★★★

  • Bauhaus

    ★★

  • Knives and Skin

    ★★★

  • The Ground Beneath My Feet

    ★★★½

  • Who You Think I Am

    ★★½

  • Family Members

    ★★★½

  • Flatland

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Midnight Traveler

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Monos

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★½

  • Late Night

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★

  • Polar

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Fyre

  • Fyre Fraud

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★½

  • Dumplin'

    ★★★

  • RuPaul's Drag Race Holi-slay Spectacular

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Trevor Noah: Son of Patricia

    ★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Amazing Grace

    ★★★½

  • The Portuguese Woman

    ★★

  • Bird Box

    ★★

  • On the Basis of Sex

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • They Shall Not Grow Old

  • The Oath

    ★★½

  • The Haunting

    ★★★½

  • Yulia & Juliet

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Apostle

    ★★½

  • The Perfection

    ★½

  • High Life

    ★★★★

  • Little Waves

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Teen Spirit

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • Greta

    ★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★

  • Outlaw King

    ★★

  • Vox Lux

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Sunset

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • Destroyer

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★