RSS feed for aliciabr
  • Grandmother's Gold

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • The First Purge

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

    ★★★

  • A Very English Scandal

    ★★★½

  • Hotel Artemis

    ★★

  • Hurricane Bianca: From Russia with Hate

    ★½

  • Burning

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Arctic

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Dirty Computer

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Alex Strangelove

    ★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Blockers

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • In the Aisles

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★

  • Becoming Astrid

    ★★★½

  • 3 Days in Quiberon

    ★★★

  • Lemonade

    ★★★

  • SPK Complex

  • The Prayer

    ★★★

  • Land

    ★★★★½

  • Transit

    ★★★½

  • Central Airport THF

    ★★★½

  • Styx

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • The Heiresses

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Fred Armisen: Standup for Drummers

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Damsel

    ★★½

  • Madeline's Madeline

    ★★★½

  • The Happy Prince

    ★★

  • RBG

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Seeing Allred

    ★★★½

  • Colette

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★★

  • The Tale

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Searching

    ★★★

  • Italo Disco Legacy

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: USS Callister

  • The Post

    ★★★

  • Christmas Inheritance

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Die Tomorrow

    ★★★★

  • Barbra: The Music ... The Mem'ries ... The Magic!

    ★★★★

  • A Christmas Prince

    ★½