Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Little Princess

A Little Princess

1995
×
Read the review Edit this entry  
29
2046

2046

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Motor Mania

Motor Mania

1950
×
Read the review Edit this entry  
08
What a Way to Go!

What a Way to Go!

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
So Close

So Close

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shrek

Shrek

2001
×
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Zola

Zola

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Crime Scene

Crime Scene

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Grudge

The Grudge

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
03
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry