alicja has logged 17 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★
Edit this entry  
24
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★
Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★
Edit this entry  
02
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry