• Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★★

  • See You Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Missing Link

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★½

  • Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

    ★★★★½

  • Dumbo

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Paddleton

    ★★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★

  • Connie & Ben

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • The Last Laugh

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★½

  • Nativity Rocks!

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Creed II

    ★★★

  • The Grinch

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★★½

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

  • Malevolent

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Smallfoot

    ★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • The Nun

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★½