Sort by

Ali has logged 40 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Severance

Severance

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
George Harrison: Living in the Material World

George Harrison: Living in the Material World

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jimmy Carr: Funny Business

Jimmy Carr: Funny Business

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Perfect World

A Perfect World

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Special Correspondents

Special Correspondents

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Festival

The Festival

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Package

The Package

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Room

The Room

2003
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★½
Edit this entry  
07
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Like Father

Like Father

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★½
Edit this entry