Alina ❁ has logged 120 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jason Segel & Paul Rudd Meet Rush

Jason Segel & Paul Rudd Meet Rush

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Society

Society

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Survivor

The Survivor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
One Second

One Second

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Costa Brava, Lebanon

Costa Brava, Lebanon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Middle Man

The Middle Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Good House

The Good House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Silent Land

Silent Land

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Where Is Anne Frank

Where Is Anne Frank

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Charlotte

Charlotte

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cadejo Blanco

Cadejo Blanco

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Humans

The Humans

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paka

Paka

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sundown

Sundown

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Afro Hair Rituals

Afro Hair Rituals

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Oscar Peterson: Black + White

Oscar Peterson: Black + White

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Benediction

Benediction

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wheel

The Wheel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Fight

The Fight

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Grape Soda

Grape Soda

×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nurse

Nurse

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Last Rights

The Last Rights

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Going Home

Going Home

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Her Resolve

Her Resolve

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Yellowbird

Yellowbird

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Anatolian Leopard

Anatolian Leopard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
All My Puny Sorrows

All My Puny Sorrows

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry