• Mank

    ★★½

  • Another Round

    ★½

  • Nomadland

  • Tenet

    ★½

  • The Father

    ★★★

  • Minari

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • The Lion King

    ½

  • Parasite

  • Just 6.5

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ½

  • The Meg

    ½

  • Centipede

    ½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Burning

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Climax

  • Avengers: Infinity War

    ★½

  • Texas

    ½

  • Lottery

    ½

  • Damascus Time

    ½

  • Bomb: A Love Story

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★½

  • Red Sparrow

  • Annihilation

    ★½

  • Sheeple

    ★★½

  • The Lost Strait

    ★½

  • Tully

  • Bright

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ½

  • Justice League

    ½

  • Coco

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • I, Tonya

    ★½

  • Negar

    ½

  • mother!

    ★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Darkest Hour

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★½

  • The Dark Tower

  • 5 in the Afternoon

  • Dunkirk

    ★½

  • Transformers: The Last Knight

    ½

  • Despicable Me 3

    ★½

  • The Mummy

    ½

  • The Florida Project

    ★★½

  • Okja

    ★★½

  • Baywatch

    ½

  • King Arthur: Legend of the Sword

  • The Circle

    ½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★½

  • A Fantastic Woman

    ½

  • Ghost in the Shell

  • The Disaster Artist

    ★★

  • Atomic Blonde

    ★½

  • Baby Driver

  • Song to Song

  • Kong: Skull Island

    ½

  • Get Out

    ★★½

  • Call Me by Your Name

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Wind River

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★½

  • Fences

    ★★★★