• Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Love and Leashes

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

    ★½

  • The 355

  • Close Your Eyes

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Louis C.K.: Sorry

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • An Audience with Adele

    ★★★½

  • Adele One Night Only

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Dexter: New Blood

    ★★★

  • Red Notice

  • Finch

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Squid Game

    ★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Old Henry

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

  • Pig

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Merapi

    ★★★

  • A Hero

    ★★½

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • Unclenching the Fists

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ½

  • Annette

    ★★★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Fatherhood

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • All My Friends Hate Me

    ½

  • Infinite

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Spirit Untamed

    ★★

  • F9

    ½

  • Cruella

  • Love, Death & Robots: Life Hutch