Sort by

alisfr182 has logged 80 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The King

The King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Following

Following

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Law of Tehran

Law of Tehran

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Wick

John Wick

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Game

The Game

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avatar

Avatar

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Long Shot

Long Shot

2019
×
Read the review Edit this entry