Alison has logged 25 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Slender Man

Slender Man

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tully

Tully

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
For a Good Time, Call...

For a Good Time, Call...

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Indignation

Indignation

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bandits

Bandits

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Every Day

Every Day

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry