Sort by

AlitaMcFly has logged 63 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Donkey's Christmas Shrektacular

Donkey's Christmas Shrektacular

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Let My Puppets Come

Let My Puppets Come

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ax 'Em

Ax 'Em

1992
×
Read the review Edit this entry  
27
Vanguard

Vanguard

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Trespassers

Trespassers

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
First Impressions

First Impressions

×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Arcade Attack

Arcade Attack

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lay Me Down to Sleep

Lay Me Down to Sleep

×
★½
Read the review Edit this entry  
25
One by One

One by One

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
24
10 to Midnight

10 to Midnight

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Croods

The Croods

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aswang

Aswang

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nancy Drew and the Hidden Staircase

Nancy Drew and the Hidden Staircase

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
The Strange Vice of Mrs Wardh

The Strange Vice of Mrs Wardh

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Stealing Chaplin

Stealing Chaplin

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Come Play

Come Play

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Countess Dracula

Countess Dracula

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Deluge

Deluge

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Safe

Safe

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nana

Nana

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Sister of Mine

Sister of Mine

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Behind Green Lights

Behind Green Lights

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Aleta: Vampire Mistress

Aleta: Vampire Mistress

2012
×
Read the review Edit this entry  
10
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Downhill

Downhill

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
A “Private Dancer” in Mom’s Kitchen

A “Private Dancer” in Mom’s Kitchen

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Zoo Wars

Zoo Wars

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
The Devil's Machine

The Devil's Machine

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ghost Hour

Ghost Hour

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bad Girls Behind Bars

Bad Girls Behind Bars

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It's Called 'Murder', Baby

It's Called 'Murder', Baby

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bikini Jones and the Temple of Eros

Bikini Jones and the Temple of Eros

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Wild Weird World of Dr. Goldfoot

The Wild Weird World of Dr. Goldfoot

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Woman in the Dark

Woman in the Dark

1934
×
★★½
Read the review Edit this entry