Sort by

Sam has logged 31 entries for films during November 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
West Coast

West Coast

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Allied

Allied

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Burnt

Burnt

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
I Spy

I Spy

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Edit this entry  
19
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
American Pie

American Pie

1999
×
★★★½
Edit this entry  
18
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★½
Edit this entry  
11
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Inferno

Inferno

1980
×
★★★½
Edit this entry  
03
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ring of Fire

Ring of Fire

1991
×
Edit this entry  
02
Seeking Justice

Seeking Justice

2011
×
Edit this entry  
02
The Cobbler

The Cobbler

2014
×
½
Edit this entry  
02
Cockneys vs Zombies

Cockneys vs Zombies

2012
×
★★★
Edit this entry