• Kate

  • Malignant

  • Vacation Friends

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

  • Black Widow

  • Tom Clancy's Without Remorse

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Tenet

  • Extraction

  • Mulan

  • The Invisible Man

  • Superman: Red Son

    ★★★½

  • Onward

  • Palm Springs

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Sonic the Hedgehog

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

  • The Gentlemen

  • Jumanji: The Next Level

  • Doctor Sleep

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Eli

  • The Irishman

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Guns Akimbo

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

  • The Platform

  • Hustlers

  • Joker

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★

  • Rocketman

  • Brightburn

  • Aladdin

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

  • Justice League vs. the Fatal Five

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Pet Sematary

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

  • Booksmart

  • The Beach Bum

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Little Monsters

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Polar

    ★★★

  • Serenity

    ★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★★