Sort by
  • FIFA Uncovered

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Blonde

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • Inside the Mind of a Cat

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Holy Spider

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • EO

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Sierra

  • Take My Hand

  • Navalny

  • All That Breathes

  • Fire of Love

  • Ivalu

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • The Chestnut Man

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Innocents

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Flee

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Burrow

  • Education

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Opera

  • Mangrove

    ★★★★½