• Cruella

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Daniel Sloss: X

    ★★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Lux Æterna

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Glass

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Daniel Sloss: Live Shows

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Tau

    ★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Climax

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Ghostland

    ★★★

  • Elizabeth Harvest

    ★★★

  • Unsane

    ★★½

  • Red Sparrow

  • Annihilation

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Marrowbone

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★½

  • mother!

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Split

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Morgan

  • Finding Dory

  • The Neon Demon

    ★★★

  • Raw

    ★★★★

  • The Conjuring 2

  • The Love Witch

    ★★★

  • Captain Fantastic

    ★★½

  • The Revenant

    ★★★½

  • Love

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Pawn Sacrifice

    ★★★½

  • Lucy

  • I Origins

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Missing Pieces

  • It Follows

    ★★

  • 300: Rise of an Empire

    ★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★★

  • Her

    ★★★

  • Coherence

    ★★★★

  • Insidious: Chapter 2

  • The Conjuring

  • The Dark Knight Rises

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Sinister

    ★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

    ★★★★

  • A Dangerous Method

    ★★½

  • The Skin I Live In

    ★★★★

  • Melancholia

    ★★★