• Moonlighting

    Moonlighting

    ★★★½

    yaaani ana karakterin düşüncelerinin reel hayatta vücut bulmasını istedim ama bulmadı, e tabi ben kaos istiyorum diye olcak diye bi kaide de yoktu ama filmden aldığım zevki azalttı bu

  • House of Tolerance

    House of Tolerance

    ★★★★★

    uzun zamandır izlediğim en çarpıcı filmlerden biri oldu, aynı kaderi paylaşan bi deste kadının hayatta kalabilmek için birbirlerine sarılışı çok dokunaklıydı ki baştan sona psikolojik dramımsı gibiydi zaten.
    artı olarak 'gönüllü' seks işçiliği diyen salağın ayrıca izlemesini tavsiye ederim

  • To Die For

    To Die For

    ★★★½

    çok bayılmamakla beraber zaman geçirmek için izlenilebilcek keyifli tatlı bi filmdi. hırsın ve idealistliğin uç noktalarını görmek hoş oldu ama filmdeki baskın nokta bu olmadı maalesef

  • Lilya 4-ever

    Lilya 4-ever

    ★★★½

    bu dünya o kadar da iyi bi yer değil

  • The Double Life of Véronique

    The Double Life of Véronique

    ★★★

    varoluşlar

  • RockNRolla

    RockNRolla

    ★★★★

    yönetmenin lock stock and two smoking barrels ve snatch filmleriyle karşılaştırınca hikaye biraz hafif kalıyor ama kendi açısından gayet keyifliydi, çekilmesini istediğim sahneler de oldu ki herhangi bi filmde BUNU NEDEN GÖSTERMEDİNİZ diye sık sık parlamıyorum sanırım bu filmde bunu yaşamam da beğendiğimi gösteriyor

  • Love

    Love

    ★★★★

    'if it can go wrong, it will' aşkın pembe bişey olmadığını , aksine tüm dengesizliği saçmalıklarıyla yüzümüze çarpıldığı bi senaryosu var bu açıdan gayet tutarlı bir 'aşk' filmi olduğunu söyleyebilirim. ayrıca irreversible gibi 'zaman her şeyi kötüleştirir' şeklinde bi alt metni de vardı ben sevdim açıkçası

  • Lost Highway

    Lost Highway

    ★★★★

    fav mindfuck

  • Videodrome

    Videodrome

    ★★★★★

    iç içe olduğum her şey bi aradaydı elektromanyetizmadan tutun halüsinasyonlara kadar BAYILDIM

  • Lux Æterna

    Lux Æterna

    ★★★½

    it is literally witch movie ahahahajsjdj

  • Annihilation

    Annihilation

    ★★★½

    spoiler içerir- tekrar izleyince farkettim ki bahsi geçen uzaylı her neyse artık, ilk çocuğunu adamı kullanarak verdi, ancak kusurluydu. ardından sıra kadına geçince o ise tam oldu çünkü adam su içtiğinde hasta oluyordu ancak kadına bir şey olmadı, var olanı mutasyonla değiştirerek büyüdü, ardından bir kadın ve erkek yaparak türün devamını garantiye alınca kendini yok etti. şahsi düşüncem bu yönde oldu ve buna bayıldım lakin filmde bu göze çarpmıyor

  • Her

    Her

    ★★★

    filmde anlatılmak istenilen mesajların, diyaloglara şak diye yerleştirildiğini gördüm ve bu, senaryo hakkında kafa yorulmadığı izlenimi verdiğinden çok acemice buldum, dolayısıyla hoşuma gitmedi. joaquin phoenix'i bu filmin başrolüne pek yakıştıramadım daha saf görünümlü biri filmde amaçlanan 'acıma, merhamet' duygularını daha güçlü hissettirebilirdi diye düşünüyorum ancak oyunculuğu tabi ki güzeldi. bonus : scarlett ablanın bi flash bellek olması yok muydu yav :p