• Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Out

    ★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • Hollywood

  • The Half of It

    ★★

  • One World: Together at Home

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Airplane Mode

    ★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Sex, Explained

  • Little Women

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Earthquake Bird

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Tall Girl

    ½

  • The Mind, Explained

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • An Easy Girl

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★½

  • Papicha

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Yesterday

  • The Neighbors' Window

    ★★½

  • Someone Great

    ★★★★½

  • The Room

    ★★½

  • Curiosa

    ★★★

  • The Disappearance of Madeleine McCann

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Waiting for the Carnival

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Nothing to Hide

    ★★★★

  • Blue Lips

    ★★★★

  • The Trouble with You

    ★★★