allana has logged 16 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Edit this entry  
31
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mara

Mara

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Kirikou and the Sorceress

Kirikou and the Sorceress

1998
×
Edit this entry  
18
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Edit this entry  
17
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Freaky Friday

Freaky Friday

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Edit this entry