Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Money Shot: The Pornhub Story

Money Shot: The Pornhub Story

2023
×
Edit this entry  
16
The Last Christmas Party

The Last Christmas Party

2020
×
Edit this entry  
15
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Night Shift

Night Shift

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
What Did Deborah Do?

What Did Deborah Do?

×
Edit this entry  
03
Lucas Needs An Agent

Lucas Needs An Agent

×
Edit this entry  
01
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
TRIA

TRIA

2022
×
Edit this entry  
17
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Una gran voglia di vivere

Una gran voglia di vivere

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Party

The Party

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Your Place or Mine

Your Place or Mine

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
Read the review Edit this entry  
13
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Somebody I Used to Know

Somebody I Used to Know

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Olla

Olla

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
What Happened Was...

What Happened Was...

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Phantom Project

Phantom Project

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Braves

The Braves

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Fat Arse and I

My Fat Arse and I

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nimic

Nimic

2019
×
Edit this entry  
02
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Two Drifters

Two Drifters

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
House Comes with a Bird

House Comes with a Bird

2022
×
Edit this entry  
31
Tuesday

Tuesday

2015
×
Edit this entry  
31
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Starfuckers

Starfuckers

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Actual People

Actual People

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Read the review Edit this entry  
29
Burning Hearts

Burning Hearts

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
You People

You People

2023
×
Read the review Edit this entry  
28
Brado

Brado

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry