• The Comey Rule

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Mae West: Dirty Blonde

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • Sylvie's Love

    ★★½

  • The Social Dilemma

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Unbelievable

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • The King

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Good Omens

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

  • Avengers: Endgame

  • In the Time It Takes to Get There

  • Us

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • The Death of Dick Long

    ★★★

  • Late Night

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

  • Set It Up

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Incredibles 2

  • Life of the Party

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

    ★★★★

  • A Quiet Place

  • Love, Simon

  • Red Sparrow

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: USS Callister

  • The Greatest Showman

  • The Eternal Feminine

    ★★★★

  • Coco