Sort by

Allison M. has logged 30 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
After the Wedding

After the Wedding

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ask Dr. Ruth

Ask Dr. Ruth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Active Measures

Active Measures

2018
×
Edit this entry  
27
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
At War

At War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Reputation

Bad Reputation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
John McEnroe: In the Realm of Perfection

John McEnroe: In the Realm of Perfection

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
So Long, My Son

So Long, My Son

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Loving Pablo

Loving Pablo

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
David Crosby: Remember My Name

David Crosby: Remember My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
An Impossible Love

An Impossible Love

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
In Safe Hands

In Safe Hands

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Warning Shot

Warning Shot

1967
×
★★★
Edit this entry  
10
The Black Godfather

The Black Godfather

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I Launched All The World's Nukes This Morning, And It Was Kinda Pretty

I Launched All The World's Nukes This Morning, And It Was Kinda Pretty

×
Read the review Edit this entry  
05
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Party's Just Beginning

The Party's Just Beginning

2018
×
Edit this entry  
03
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Marianne & Leonard: Words of Love

Marianne & Leonard: Words of Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Drunk Parents

Drunk Parents

2019
×
★★
Read the review Edit this entry