Sort by

Allison has logged 46 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Countdown

Countdown

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ask Dr. Ruth

Ask Dr. Ruth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
By the Grace of God

By the Grace of God

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
Read the review Edit this entry  
26
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nappily Ever After

Nappily Ever After

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mahogany

Mahogany

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Song to Remember

A Song to Remember

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Life with Judy Garland: Me and My Shadows

Life with Judy Garland: Me and My Shadows

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ibiza

Ibiza

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Eli

Eli

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Current War

The Current War

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Game Changers

The Game Changers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Brink

The Brink

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ram Dass, Going Home

Ram Dass, Going Home

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Catfight

Catfight

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Most Beautiful Couple

The Most Beautiful Couple

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Missing Link

Missing Link

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Supporting Characters

Supporting Characters

2012
×
Read the review Edit this entry  
10
Blue Note Records: Beyond the Notes

Blue Note Records: Beyond the Notes

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
American Waste

American Waste

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Frankie

Frankie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The River and the Wall

The River and the Wall

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jean-Philippe

Jean-Philippe

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Cave

The Cave

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★½
Read the review Edit this entry