Sort by

Allison M. has logged 24 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Royal Road

The Royal Road

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
When Margaux Meets Margaux

When Margaux Meets Margaux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Northanger Abbey

Northanger Abbey

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pray Away

Pray Away

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Val

Val

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beckett

Beckett

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pure

Pure

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Coming Out

Coming Out

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hotel New York

Hotel New York

1984
×
Read the review Edit this entry  
10
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sweat

Sweat

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Daphne Project

The Daphne Project

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Coast

Coast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Falling for Figaro

Falling for Figaro

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Youth v Gov

Youth v Gov

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry