Sort by

AllisonPregler has logged 224 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dancin' - It's On!

Dancin' - It's On!

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Zenon: Z3

Zenon: Z3

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Zenon: The Zequel

Zenon: The Zequel

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
Read the review Edit this entry  
29
X2

X2

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man Strikes Back

Spider-Man Strikes Back

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Zenon: Girl of the 21st Century

Zenon: Girl of the 21st Century

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Smart House

Smart House

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas ...Again?!

Christmas ...Again?!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Housewives of the North Pole

The Housewives of the North Pole

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twice Upon a Christmas

Twice Upon a Christmas

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon A Christmas

Once Upon A Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thumbelina

Thumbelina

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Candy Coated Christmas

Candy Coated Christmas

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nine Kittens of Christmas

The Nine Kittens of Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Santa Stakeout

The Santa Stakeout

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Christmas at Castle Hart

Christmas at Castle Hart

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
It's a Very Merry Muppet Christmas Movie

It's a Very Merry Muppet Christmas Movie

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Christmas Mail

Christmas Mail

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Becoming Santa

Becoming Santa

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Santa's Little Helper

Santa's Little Helper

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Jingle All the Way 2

Jingle All the Way 2

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Christmas Thieves

Christmas Thieves

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
I Saw Mommy Kissing Santa Claus

I Saw Mommy Kissing Santa Claus

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saving Silverman

Saving Silverman

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pups Alone

Pups Alone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Snow 2: Brain Freeze

Snow 2: Brain Freeze

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry