Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
EXIT

EXIT

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
F9

F9

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
01
TWICE WORLD TOUR 2019 'TWICELIGHTS' IN SEOUL

TWICE WORLD TOUR 2019 'TWICELIGHTS' IN SEOUL

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Blue Spring

Blue Spring

2001
×
★★★
Edit this entry  
19
The Call

The Call

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
TWICE in Wonderland

TWICE in Wonderland

2021
×
Edit this entry  
27
Haze

Haze

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
Starlit High Noon

Starlit High Noon

2006
×
★★★½
Edit this entry  
21
School in the Crosshairs

School in the Crosshairs

1981
×
★★★★
Edit this entry  
20
Evil Dead Trap

Evil Dead Trap

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
19
Eko Eko Azarak: Wizard of Darkness

Eko Eko Azarak: Wizard of Darkness

1995
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Wonder Girls

The Wonder Girls

2012
×
Edit this entry  
29
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★
Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
Scarface

Scarface

1932
×
★★★
Edit this entry  
20
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
19
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★½
Edit this entry  
19
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Deadly Mile High Club

Deadly Mile High Club

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Full Moon in Paris

Full Moon in Paris

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
ODE TO YOU IN SEOUL

ODE TO YOU IN SEOUL

2020
×
Edit this entry  
15
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Edit this entry  
07
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1990
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Woman of Everyone

The Woman of Everyone

1969
×
★★★★
Edit this entry  
16
Green Snake

Green Snake

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Dream Lovers

Dream Lovers

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Don't Tell Her It's Me

Don't Tell Her It's Me

1990
×
★★½
Edit this entry  
12
The Peanut Butter Solution

The Peanut Butter Solution

1985
×
★★
Edit this entry  
12
No Blood Relation

No Blood Relation

1932
×
★★★★
Edit this entry  
11
Highlander II: The Quickening

Highlander II: The Quickening

1991
×
★★
Edit this entry