Sort by

gui has logged 40 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Staying Vertical

Staying Vertical

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Sleep Has Her House

Sleep Has Her House

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Fucking Berlin

Fucking Berlin

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Wet Woman in the Wind

Wet Woman in the Wind

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Creepy

Creepy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Okja

Okja

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
4 Days in France

4 Days in France

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Dunce

The Dunce

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Detroit

Detroit

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Bride for Rip Van Winkle

A Bride for Rip Van Winkle

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stronger

Stronger

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
The Circle

The Circle

2017
×
Edit this entry  
26
This Is Our Land

This Is Our Land

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★
Edit this entry  
25
Doctor Who: Twice Upon a Time

Doctor Who: Twice Upon a Time

2017
×
Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Double Lover

Double Lover

2017
×
★½
Edit this entry  
23
Life

Life

2017
×
★½
Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
10
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★½
Edit this entry  
09
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Summer Hours

Summer Hours

2008
×
★★★★
Edit this entry  
08
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
03
Columbus

Columbus

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry