• Long Shot

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Synonyms

    ★★★★

  • Fourteen

    ★★★★

  • The Yellow Night

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★

  • Serenity

    ★★

  • Glass

    ★★★★

  • Vice

  • Twiceland

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★½

  • The Princess Switch

    ★★½

  • The Portuguese Woman

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Last Letter

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Shoot the Moon Right Between the Eyes

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Adam Sandler: 100% Fresh

  • The VelociPastor

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★

  • Night School

    ★★½

  • The Land of Steady Habits

    ★★★½

  • Green Book

    ★★

  • Maya

    ★★★½

  • Slice

    ★★

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • mid90s

    ★★

  • Widows

    ★★½

  • Twin Flower

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • The Crossing

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★

  • Your Face

    ★★★½

  • Belmonte

    ★★★

  • Blue

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★½

  • Boy Erased

    ★½

  • Suspiria

    ★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • Amanda

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite

    ★★½

  • Yonlu

    ½

  • First Man

    ★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Roma

    ★★

  • Little Italy

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Long Way Home

    ★★★½

  • The Package

    ★★★

  • Hotel by the River

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Like Father

    ★★½

  • Destination Wedding

    ★★★½

  • The Meg

    ★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Cam

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★