• Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • TWICELAND – The Opening – Encore

  • Uncle Drew

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Ideal Home

    ★★★½

  • Só Aqui

  • Set It Up

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • No. 1 Chung Ying Street

    ★★★★

  • Tag

    ★★½

  • Knife+Heart

    ★★★

  • Mirai

    ★★★½

  • Burning

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • Asako I & II

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Harry & Meghan: A Royal Romance

    ★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Ash Is Purest White

    ★★★★★

  • The Image Book

    ★★★

  • Cassandro, the Exotico!

    ★★½

  • The Kissing Booth

    ★½

  • Cold War

    ★★½

  • Life of the Party

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Sorry Angel

    ★★½

  • One Day

    ★★

  • Westerly Wind

  • Everybody Knows

    ★★

  • Book Club

    ★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★½

  • Us and Them

    ★★★★

  • The Week Of

    ★★★

  • My Name Is Daniel

    ★★★

  • Dirty Computer

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

  • Dude

    ★★

  • Alex Strangelove

    ★½

  • Rampage

    ★★

  • Happy Anniversary

    ★½

  • Game Over, Man!

  • Thunder Road

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★

  • Galveston

    ★★

  • Blockers

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Gringo

    ★★

  • Tomb Raider

    ★★

  • Death Wish

    ★★★

  • Little Forest

    ★★★½

  • The Hurricane Heist

    ★★

  • The Party's Just Beginning

    ★★★½

  • Half Magic

    ★★

  • The Wolf House

    ★★★

  • Museo

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

  • Season of the Devil

    ★★★½

  • Hard Paint

    ★★½

  • Bixa Travesty

    ★★★

  • Cléo & Paul

    ★★½

  • Transit

    ★★★★½

  • Girls Always Happy

    ★★★½

  • Theatre of War

    ★★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★

  • The Heiresses

    ★★★