• An Elephant Sitting Still

    ★★★★

  • The Heiresses

    ★★★

  • Grass

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★

  • Annihilation

    ★★

  • When We First Met

    ★★½

  • The 15:17 to Paris

    ★★★

  • The Return

    ★★½

  • Psychokinesis

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • My Own Private Hell

    ★★★

  • Sol Alegria

    ★★★★

  • Azougue Nazareth

    ★★½

  • The Long Dumb Road

    ★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • Little Bitches

    ★★½

  • Tully

    ★★

  • Damsel

    ★★½

  • Never Goin' Back

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★

  • Minding the Gap

    ★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★½

  • Assassination Nation

    ★★★

  • Wildlife

    ★½

  • Rust

    ★½

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • Tyrel

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Nancy

    ★★★

  • The Tale

    ★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★½

  • Night Comes On

    ★★★½

  • American Animals

  • Mandy

    ★★

  • Lizzie

    ★★

  • Eighth Grade

    ★★½

  • The Kindergarten Teacher

    ★★½

  • Blindspotting

    ★★★½

  • Den of Thieves

    ★★★

  • Private Life

    ★★★½

  • Searching

    ★★★

  • Loveling

    ★★★

  • Proud Mary

    ★★

  • The Commuter

    ★★★½

  • Twice 1st Tour: Twiceland – The Opening

  • Doctor Who: Twice Upon a Time

  • The Post

    ★★½

  • All the Money in the World

    ★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Wonder

    ★★

  • Marguerite

    ★★★

  • Love Education

    ★★★½

  • Acts of Vengeance

    ★★½

  • Justice League

    ★★★

  • All the Reasons to Forget

    ★★

  • Coco

    ★★★½

  • Wheelman

    ★★

  • Weekends

    ★★½

  • Tremble All You Want

    ★★★★

  • Microhabitat

    ★★★½

  • Geostorm

    ★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Ray Meets Helen

    ★★★★

  • The Snowman

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★

  • SPF-18

  • Last Flag Flying

    ★★★