• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Candyman

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Prom

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • Jimmy O. Yang: Good Deal

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★★★

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½