Sort by

mia has logged 76 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Awakenings

Awakenings

1990
×
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rent

Rent

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enough

Enough

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry