• Love and Monsters

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The Old Guard

  • Extraction

  • Ip Man 4: The Finale

  • 6 Underground

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • About Endlessness

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Angel Has Fallen

  • Hair Love

  • Midsommar

    ★★★★½

  • It Must Be Heaven

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★

  • Shazam!

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • For Sama

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Professor and the Madman

    ★★½

  • Isn't It Romantic

  • We Die Young

  • Honeyland

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★

  • The Secret Men Club

  • I Hate Kids

  • IO

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • عقلي

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

  • Instant Family

  • Mirage

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

  • Night School

  • Green Book

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★

  • A Simple Favor

  • Roma

    ★★★½

  • On Your Wedding Day