Sort by

Ally has logged 142 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pixels

Pixels

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Minions

Minions

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jacuzzi

Jacuzzi

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Chemical Romance: The Black Parade Is Dead!

My Chemical Romance: The Black Parade Is Dead!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rhett and Link’s Night of Terror

Rhett and Link’s Night of Terror

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sing

Sing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Puparia

Puparia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
There's a Man in the Woods

There's a Man in the Woods

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Olaf Presents

Olaf Presents

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Week Of

The Week Of

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lightyear

Lightyear

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
Edit this entry  
07
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gremlins

Gremlins

1984
×
Read the review Edit this entry  
26
As You Are

As You Are

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
Read the review Edit this entry  
18
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry