rachel has logged 51 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thanks for Sharing

Thanks for Sharing

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Highway Rat

The Highway Rat

2017
×
Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Room on the Broom

Room on the Broom

2012
×
Edit this entry  
29
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gambit

Gambit

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Stick Man

Stick Man

2015
×
Edit this entry  
26
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Into the Blue

Into the Blue

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Drive Me Crazy

Drive Me Crazy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
Fools Rush In

Fools Rush In

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★½
Edit this entry  
18
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★½
Edit this entry  
17
Infinitely Polar Bear

Infinitely Polar Bear

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
50/50

50/50

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Rewrite

The Rewrite

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
13
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Christmas Under Wraps

Christmas Under Wraps

2014
×
★★
Edit this entry  
12
Christmas Eve

Christmas Eve

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★½
Edit this entry  
11
Journey Back to Christmas

Journey Back to Christmas

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
Need for Speed

Need for Speed

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
The Sweetest Christmas

The Sweetest Christmas

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
A Christmas Detour

A Christmas Detour

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Marry Me at Christmas

Marry Me at Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Enchanted Christmas

Enchanted Christmas

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Merry Matrimony

Merry Matrimony

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Once Upon A Holiday

Once Upon A Holiday

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
Reasonable Doubt

Reasonable Doubt

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Laggies

Laggies

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry