rachel has logged 50 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★★
Edit this entry  
30
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Edit this entry  
30
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
About Last Night

About Last Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Zog

Zog

2018
×
Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Passengers

Passengers

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Edit this entry  
23
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
22
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Edit this entry  
17
My Blind Brother

My Blind Brother

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tequila Sunrise

Tequila Sunrise

1988
×
★★
Edit this entry  
15
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dangerous Minds

Dangerous Minds

1995
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Marvel's The Defenders

Marvel's The Defenders

2017
×
Edit this entry  
10
Into the Night

Into the Night

1985
×
★★★
Edit this entry  
09
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★
Edit this entry  
04
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★½
Edit this entry  
02
Girl Most Likely

Girl Most Likely

2012
×
★★½
Edit this entry  
02
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★½
Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry