gokcen has logged 63 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Hunter x Hunter: Phantom Rouge

Hunter x Hunter: Phantom Rouge

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Majority

Majority

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nana

Nana

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Banana Fish

Banana Fish

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
15/07 Şafak Vakti

15/07 Şafak Vakti

×
Read the review Edit this entry  
03
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Edit this entry  
30
Double King

Double King

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Eat My Shit

Eat My Shit

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Edit this entry  
04
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ruben Brandt, Collector

Ruben Brandt, Collector

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★★
Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gia

Gia

1998
×
★★★
Edit this entry  
20
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Edit this entry  
18
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry