• Nope

    ★★★½

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Marry Me

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★½

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★