ally:) has logged 13 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The F**k-It List

The F**k-It List

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★½
Read the review Edit this entry