• Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • After

    ½

  • Missing Link

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • The Grinch

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★½

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Darkest Minds

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★

  • Z-O-M-B-I-E-S

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Wonder

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Barbie: Dolphin Magic

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Descendants 2

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Despicable Me 3

    ★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Mummy

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

    ★½

  • Everything, Everything

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • The Circle

    ★★

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

    ½