• Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Gifted

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • Monster High: Electrified

  • Smurfs: The Lost Village

    ★★★½

  • Power Rangers

    ★★★

  • Life

    ★★½

  • The Boss Baby

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Before I Fall

    ★★★★

  • A Dog's Purpose

    ★★★½

  • Passengers

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Come Together

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • In This Corner of the World

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Ballerina

    ★★

  • Trolls

    ★★★½

  • The Swap

    ★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★★

  • The Founder

    ★★★

  • Sing

    ★★★

  • Before the Flood

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Monster High: Welcome to Monster High

    ★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Ever After High: Epic Winter

    ★★★½

  • Nine Lives

    ½

  • Pete's Dragon

    ★★★

  • Nerve

    ★★★★

  • Independence Day: Resurgence

    ★★

  • Jessica Darling's It List

    ★★

  • Ice Age: Collision Course

    ★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • Piper

    ★★★★½

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★½

  • Now You See Me 2

    ★★★

  • The BFG

    ★★★

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • The Angry Birds Movie

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • The Jungle Book

    ★★★½

  • Ice Age: The Great Egg-Scapade

    ★★

  • Monster High: Great Scarrier Reef

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Zoolander 2

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★

  • The 5th Wave

    ★★★

  • EMO the Musical

    ★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Ridiculous 6

    ½

  • Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

    ★★

  • The Good Dinosaur

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★½

  • Spectre

    ★★★

  • The Peanuts Movie

    ★★★★

  • Monster High: Boo York, Boo York

    ★★★★

  • Hotel Transylvania 2

    ★★

  • The Martian

    ★★★½

  • Room

    ★★★½

  • Barbie in Rock 'N Royals

    ★★★★

  • Goosebumps

    ★★★

  • Descendants

    ½