RSS feed for alnaiiiif
  • Extraction

    ★★★

  • 365 Days

    ★★½

  • Sergio

    ★★★

  • Masameer: The Movie

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • My Mother

    ★★★

  • While at War

    ★★★

  • About Endlessness

    ★★★★

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Zero Distance

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Berlin, I Love You

    ★★

  • Honeyland

    ★★★

  • The Report

    ★★

  • Aziza

    ★★★★½

  • Polar

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Amina

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • High Life

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Outlaw King

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • The Wedding Singer's Daughter

    ½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • There

    ★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★

  • Capernaum

    ★★★★

  • Knife+Heart

    ½

  • Dogman

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • The Angel

    ★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★½

  • 3 Faces

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Everybody Knows

    ★★★½

  • Çocuklar Sana Emanet

  • Thunder Road

    ★★★

  • Museo

    ★★★½

  • Transit

    ★★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • In White

    ★★★★

  • Wonder Wheel

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Last Flag Flying

    ★★★

  • In Search of Fellini

    ★★★½

  • Looking for Oum Kulthum

    ★★

  • Revenge

    ★★★½

  • Papillon

    ★★★½