RSS feed for alnaiiiif

alnaiiiif has logged 35 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Edit this entry  
29
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
New York, I Love You

New York, I Love You

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Berlin, I Love You

Berlin, I Love You

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Angel

The Angel

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The White Meadows

The White Meadows

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dry Summer

Dry Summer

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Misfits

The Misfits

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Melissa P.

Melissa P.

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
March Comes in Like a Lion

March Comes in Like a Lion

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Cold Water

Cold Water

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Under Electric Clouds

Under Electric Clouds

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Eyes, the Mouth

The Eyes, the Mouth

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bronson

Bronson

2008
×
★★★
Edit this entry  
07
Eccentricities of a Blonde-Haired Girl

Eccentricities of a Blonde-Haired Girl

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
Home from the Sea

Home from the Sea

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
World of Glory

World of Glory

1991
×
★★★★
Edit this entry